Novinky

Ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskovém briefingu dne 19.3. jasně dementoval vyjádření národní koordinátorky pro očkování Kateřiny Baťhové v dopise určeném koordinátorům očkování, která uvedla, že distributor Alliance Healthcare pochybil při distribuci vakcín AstraZeneca proti onemocnění COVID-19.

Globální společnosti AmerisourceBergen Corporation a Wallgreens Boots Alliance (WBA) dne 6. ledna 2021 oznámily akvizici, na jejíž základě AmerisourceBergen převezme distribuční aktivity Alliance Healthcare v Evropě od společnosti Wallgreens Boots Alliance. WBA zůstává největším akcionářem AmerisourceBergen Corporation.

Ve vybraných Alphega lékárnách proběhla během léta akce zaměřená na diagnostiku syndromu suchého oka, jejímž cílem bylo přiblížit pacientům toto onemocnění, diagnostikovat konkrétní formu syndromu suchého oka a doporučit vhodnou terapii. Jednalo se o vůbec první preventivní kampaň v českých lékárnách, v rámci které Alphega lékárny upozorňují na tento zdravotní problém.

Praha, 8. září 2020 - Síť nezávislých Alphega lékáren docílila v České republice významného milníku. Získala jubilejního 300. člena, jímž se stala hradecká lékárna Herba. Tento úspěch dokazuje, že koncept Alphega lékárna je silným a konkurenceschopným spojencem nezávislých lékárníků, kteří chtějí na farmaceutickém trhu uspět.

Alliance Healthcare jakožto přední velkodistributor léčivých přípravků a zdravotnického materiálu zprostředkoval dovoz léku Zolgensma, který umožní léčbu dětských pacientů se spinální svalovou atrofií v České republice. Evropská komise udělila léku Zolgensma podmínečnou registraci, která je podmínkou standardního podávání léku pacientům v rámci Evropské unie.

Alliance Healthcare, přední velkodistributor léčivých přípravků a zdravotnického materiálu, etablovaný na českém trhu od 90. let, byl očerněn nepravdivým článkem Seznam Zpráv ze dne 27. 5. 2020. Společnost Alliance Healthcare je ve článku stavěna do negativního světla v souvislosti s nákupem ochranných prostředků v rámci nouzového režimu ohledně koronaviru. V době mimořádných opatření Alliance Healthcare s velkým úsilím svých zaměstnanců zajišťovala dodávky do všech lékáren a nemocnic v České republice tak, aby bylo zabezpečeno vše potřebné pro lékaře, lékárníky a jejich pacienty, samozřejmostí byla spolupráce s Ministerstvem zdravotnictví ČR. Alliance Healthcare požaduje okamžité odstranění či úpravu nevěrohodného článku včetně nepodložených tvrzení, zároveň také písemnou omluvu redaktora Seznam Zpráv. Níže naleznete vyjádření společnosti adresované Seznam Zprávám.

12345