Prohlížeč webového obsahu

Historické milníky

Alliance Healthcare má na českém trhu více než 30 letou tradicí.

Historie Alliance Healthcare se datuje do roku 1991, kdy byla založena společnost Plus se zaměřením na distribuci léčivých přípravků. Jedním ze zakladatelů a majitelů byl i současný výkonný ředitel společnosti Alliance Healthcare Ing. Jan Rohrbacher.

Dnes je Alliance Healthcare hrdou součástí největší světové velkodistribuční společnosti v oblasti farmacie, ale za poslední 3 dekády jsme prošli opravdu významnou transformací.

 

1999 - V souvislosti se vstupem zahraničního kapitálu došlo ke sloučení společností Plus a Pragopharm a k převzetí společností A Santé a Tramit. Nově vzniklý subjekt, který byl dceřinou společností mezinárodní společnosti Alliance UniChem, začal na českém trhu působit pod jménem Alliance UniChem CZ.

2006 - Alliance UniChem se spojila se společností Boots, čímž vznikla společnost Alliance Boots, nejvýznamnější evropský poskytovatel služeb ve zdravotnictví. Proces taktéž přinesl v nadcházejícím roce 2007 změnu názvu společnosti na Alliance Healthcare.

2014 - Alliance Boots dokončila na konci roku fúzi s americkou společností Walgreens, čímž k 1. lednu 2015 vznikl první globální velkoobchod nabízející služby v oblasti „healthcare" pod názvem Walgreens Boots Alliance.

2021 - AmerisourceBergen, přední světová zdravotnická společnost, dokončila akvizici většiny distribučních činností Alliance Healthcare, a to za 6,275 miliardy USD.