Novinky

Alphega lékárna pomáhá svým pacientům v boji se závislostí na nikotinu

Závislost na nikotinu je nemoc, kterou lze vyléčit; úspěšnost léčení je však bez odborné a terapeutické pomoci velmi nízká. Možnost individuálních konzultací a podporu v odvykání kouření nabízejí vybrané Alphega lékárny již druhým rokem.

Kouření je v současné době závažný společenský a zdravotnický problém, který představuje celosvětově pátou nejčastější  příčinu úmrtí. Vede k poškození téměř všech orgánů, podílí se na vzniku nádorů z 30 % a způsobuje rakovinu plic až z 90 %. Jen v Česku stále kouří okolo 2 milionů lidí.*

Na začátku roku chce právě s tímto zlozvykem skoncovat nejeden  kuřák, jen málokterému se ovšem podaří vymanit se ze spárů vysoce návykového nikotinu. Proto vybrané Alphega lékárny nabízejí službu Odvykání kouření, v rámci které má pacient příležitost získat efektivní odvykací plán na míru a doporučení nejvhodnějších přípravků na zvládnutí abstinenčních příznaků.

Alphega lékárny zastávají tradiční hodnoty komunitních lékáren včetně profesionálního přístupu, důvěry a spolehlivosti. Lékárna tudíž představuje jasnou první volbu pro pacienta.

Průběh kampaně je možno sledovat na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Mezi další žádané preventivní programy značky Alphega lékárna patří měření cévního věku, měření plicního věku a měření syndromu suchého oka.

*Zpracováno na základě informací ze zdrojů: Slzt.cz, Bezcigaret.cz, Lekarnici.cz.