Novinky

AmerisourceBergen a Wallgreens Boots Alliance oznámily strategickou akvizici

Globální společnosti AmerisourceBergen Corporation a Wallgreens Boots Alliance (WBA) dne 6. ledna 2021 oznámily akvizici, na jejíž základě AmerisourceBergen převezme distribuční aktivity Alliance Healthcare v Evropě od společnosti Wallgreens Boots Alliance. WBA zůstává největším akcionářem AmerisourceBergen Corporation.

Touto akvizicí poskytne Alliance Healthcare ještě silnější podporu pro lékárny a farmaceuty po celém světě, včetně integrace řešení pro výrobce léčiv. Wallgreens Boots Alliance se zaměří na expanzi svých maloobchodních farmaceutických aktivit a rozšiřování rozsáhlé nabídky zdravotní péče pacientům. Kromě této transakce se obě společnosti dohodly na posílení svého strategického partnerství a rozšíření obchodních dohod.

„Tato strategická dohoda se společností AmerisourceBergen je pro obě společnosti velmi pozitivní. Umožní významnou tvorbu hodnot pro obě společnosti a podnítí vznik nových synergií. Je to logický krok navazující na úspěch dlouhodobého strategického vztahu se společností AmerisourceBergen, která je nám od roku 2013 silným a důvěryhodným partnerem,“ uvádí Stefano Pessina, výkonný místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Wallgreens Boots Alliance.

AmerisourceBergen Corporation byla založena v roce 2001. AmerisourceBergen Corporation je největším farmaceutickým velkoobchodem v USA, působí také v Anglii a Kanadě. Zároveň podporuje síť s více než 4 700 lokálně vlastněných a nezávislých lékáren Good Neighbor Pharmacy.