Novinky

V září před dvaceti lety se společnosti AmeriSource a Bergen Brunswig spojily a vznikla společnost AmerisourceBergen. Tento měsíc společně oceňujeme obrovský růst a inovace společnosti AmeriSourceBergen, které jsou poháněny talentovanými členy týmu, kteří jsou hnací silou našeho cíle v celé naší globální rodině společností.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskovém briefingu dne 19.3. jasně dementoval vyjádření národní koordinátorky pro očkování Kateřiny Baťhové v dopise určeném koordinátorům očkování, která uvedla, že distributor Alliance Healthcare pochybil při distribuci vakcín AstraZeneca proti onemocnění COVID-19.

Globální společnosti AmerisourceBergen Corporation a Wallgreens Boots Alliance (WBA) dne 6. ledna 2021 oznámily akvizici, na jejíž základě AmerisourceBergen převezme distribuční aktivity Alliance Healthcare v Evropě od společnosti Wallgreens Boots Alliance. WBA zůstává největším akcionářem AmerisourceBergen Corporation.

Ve vybraných Alphega lékárnách proběhla během léta akce zaměřená na diagnostiku syndromu suchého oka, jejímž cílem bylo přiblížit pacientům toto onemocnění, diagnostikovat konkrétní formu syndromu suchého oka a doporučit vhodnou terapii. Jednalo se o vůbec první preventivní kampaň v českých lékárnách, v rámci které Alphega lékárny upozorňují na tento zdravotní problém.

12345