Novinky

Alphega lékárna pomáhá svým pacientům včas odhalit rizika plicních nemocí

Pacienti se mohou ve vybraných Alphega lékárnách dozvědět více o kapacitě a stáří svých plic prostřednictvím testu plic. Ten během několika minut ukáže, v jaké kondici jsou jejich plíce ve srovnání s plícemi zdravého člověka.

Vedle kouření cigaret, doutníků a vodní dýmky jsou příčinami řady plicních onemocnění často podceňované ovlivnitelné faktory, mezi které se řadí pravidelný pobyt včetně práce ve znečištěném ovzduší či opakované vdechování spor plísní. 

Přitom o svých nemocech, jako je chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) či astma, neví značná část populace, což může vést k opožděné diagnóze a limitovaným možnostem léčby.

Proto vybrané Alphega lékárny nabízejí službu Měření plicního věku*, která je určena nejen osobám, které chtějí zjistit, zda jejich plíce stárnout normálním tempem, ale také všem těm, kteří se aktivně zajímají o svůj zdravotní stav. Jednoduché měření během několika minut podá zásadní informaci o funkci plic a v případě, kdy je třeba podniknout další kroky, odborně proškolený lékárník vše pacientovi vysvětlí a doporučí vhodný postup.

Alphega lékárny zastávají tradiční hodnoty komunitních lékáren včetně profesionálního přístupu, důvěry a spolehlivosti. Lékárna tudíž představuje jasnou první volbu pro pacienta.

Průběh kampaně je možno sledovat na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Mezi další žádané preventivní programy značky Alphega lékárna patří Odvykání kouření, Měření cévního věku a Měření syndromu suchého oka.

* Měření plicního věku je screeningovou metodou, která nenahrazuje lékařské vyšetření ani nestanovuje diagnózu.