Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance (WBA) je první globální velkoobchod poskytující služby v oblasti zdraví. Důvěryhodnost jeho poskytovaných zdravotních služeb je cenným dědictvím, jehož vznik se datuje více než před 100 lety.

Společnost nyní působí ve více než 25* zemích, má více než 415 000* zaměstnanců a je největším farmaceutickým maloobchodem zabývající se zdravím v Evropě a USA.

Walgreens Boots Alliance dále je:

  • světovým lídrem  v maloobchodním  lékárenském prodeji, který vlastní v 11 zemích více než 18 500* lékáren
  • největším globálním lékárenským velkoobchodem a distributorem, který prostřednictvím 390* distribučních center zásobuje více než 230 000** lékáren, lékařských ordinací, nemocnic a dalších zdravotnických zařízení ve více než 20* zemích
  • největším odběratelem léků, léčivých přípravků a dalšího zdravotnického sortimentu

Díky velikosti společnosti a odborným znalostem našich zaměstnanců, jsme schopni lépe reagovat na neustále se vyvíjející situaci na farmaceutickém trhu (např. rozšíření sortimentu a nabídky služeb, reakce na celosvětově rostoucí náklady na léky na předpis).

Společnost má:

  • široké kompetence v oblasti dodávek léků a dalšího zdravotnického sortimentu, dokáže nabízet inovativní řešení a potřebnou efektivitu
  • rozsáhlé portfolio obchodních a podnikatelských značek (Walgreens, Duane Reade, Boots, Alliance Healthcare) stejně jako značek pro  zdraví a krásu (No7, Botanics, Liz Earle, Soap & Glory, Sleek MakeUP)
  • silnou základnu v USA i Evropě
  • unikátní platformu pro růst rozvíjejících se trhů

Všechny tyto výhody, příležitosti a odborné znalosti zaměstnanců společnosti tvoří synergii, díky které Walgreens Boots Alliance vytváří nové příležitosti pro efektivní růst.

Walgreens Boots Alliance se stala globální platformou, která umožňuje urychlovat vývoj na farmaceutickém trhu a rovněž vytváří inovativní způsoby řešení problémů v oblasti zdraví a wellness. Naše společnost má již dnes z pohledu stávajících zákazníků velmi dobrou pozici a stává se tou nejlepší volbou i pro obchodní partnery na rozvíjejících se trzích.

Společnost je hrdá na to, že může využívat desetiletí zkušeností mezinárodního rozsahu a starat se tak o planetu, pacienty, své zaměstnance a ostatní lidi. K tomu přispívá četnými aktivitami společenské odpovědnosti a iniciativami udržitelnosti, které mají pozitivní dopad na zdraví a blahobyt miliónů lidí.

Společnost Walgreens Boots Alliance je na seznamu nejobdivovanějších společností na světě pro rok 2019, který zveřejňuje časopis Fortune. V kategorii Potravinářství a drogerie se dokonce umístila na prvním místě. V letošním roce se společnost Walgreens Boots Alliance (či její předchůdkyně Walgreens Co.) na seznamu objevila již po šestadvacáté.

Více informací naleznete na www.walgreensbootsalliance.com.

 

* K 31. srpnu 2018, využívá veřejně dostupných informací pro AmerisourceBergen.
** Platí pro 12 měsíců končících 31. srpna 2018, využívá veřejně dostupných informací pro AmerisourceBergen.